Birkiverse

Photo by Lewis Vincent

Witaj w Birkiversie, Piękna Duszo…

Birkiverse (brirki [z islandzkiego brzoza] + universe [z angielskiego wszechświat]) to magiczny Las Twórczości i Wrażliwości istniejący w odmętach Internetu. Las, w którym rosną wiersze, w którym czajniczki chowają się między drzewami. Las, w którym liście skrywają obrazy, w którym dochodzi do magicznych spotkań, i w którym opowiada się baśnie... Masz chwilę? Opowiem Ci jedną:

Pewnego dnia wybrałam się na spacer do brzozowego lasu. Po kilku chwilach włóczenia się pomiędzy drzewami, usiadłam pod jedną z brzózek i wyciągnęłam z plecaka zeszyt i swój czerwony czajniczek. Zalałam herbaciane listki wodą, pozwalając parzyć im się kilka mintut. W międzyczasie, zasiadłam w bezruchu i obserwowałam to, co dzieje się dookoła.

Zachwycił mnie widok brzóz, które kołysały się lekko, śpiewając cicho swoją pieśń. Czułam, jak rzucają na mnie urok. Działo się coś niesamowitego. Miałam wrażenie, że drzewa chcą mi coś powiedzieć. Otworzyłam więc uszy i słuchałam uważnie.

“W delikatności drzemie siła, w niej kryje się magia. Wrażliwość jest piękna, a w odpoczynku jest moc,” wyszeptały.

Wzięłam łyk herbaty i zamknęłam oczy, zatracając się w tej zaczarowanej chwili. Poczułam, jak magia tego, co się właśnie wydarzyło, rozbudza we mnie moją kreatywność, porusza moją wyobraźnię. Czułam, że łączę się z tajemnicą istnienia.

Otworzyłam oczy i napisałam wiersz.

Niespodziewanie, w swoim wnętrzu, usłyszałam życzenie. Życzenie, które zapragnęło, aby magia tego miejsca, tego lasu, towarzyszyła mi, gdziekolwiek idę, cokolwiek robię, aby trwała we mnie cały czas. Zapragnęłam również się nią dzielić z Innymi.

Dlatego właśnie powstał Birkiverse, Moja Droga Przyjaciółko, Mój Drogi Przyjacielu.

Photo by Monika Holmes

Wierzę w uzdrawiającą moc baśni i wierszy.

Wierzę w uzdrawiającą moc sztuki.

Wierzę w uzdrawiającą moc herbaty i natury.

Wierzę w uzdrawiającą moc spotkań.

Wierzę w uzdrawiającą moc pisania listów.

Wierzę w głęboką relaksację oraz połączenie z samym sobą podczas twórczego procesu.

Wierzę w to, że akceptując naszą wrażliwość, odnajdziemy szczęście.

I to tym właśnie jest mój blog.

Zapraszam Cię, wjedź do Birkiversu i rozgość się, proszę.

Mam nadzieję, że odnajdziesz tu odrobinę ukojenia, trochę magii, szczyptę inspiracji i chwilę odpoczynku.

Photo by Lewis Vincent

 

Copyright © 2020 Monika Holmes